نصب سیستم یکپارچه ی مبین بر روی ویندوز

در این قسمت نصب و راه اندازی سیستم یکپارچه ی مبین بر روی سرور را به شما یاد خواهیم داد. بدلیل استفاده از آخرین تکنولوژی مایکروسافت در حوزه برنامه نویسی (ASP.Net Core) ،سیستم مبین بر روی تمامی سرورهای سخت افزاری و بر روی سیستم عامل های ویندوز، لینوکس و مک قابل نصب و اجرا می باشد. در این فایل آموزشی با مراحل نصب و راه اندازی سیستم یکپارچه مبین بر روی سرورهای دارای ویندوز آشناخواهیم شد.

پیش نیازهای نصب:

سیستم یکپارچه ی مبین بر روی ویندوزهای زیر قابل اجرا و پشتیبانی می باشد:

  • Windows 7 SP1
  • Windows 8.1
  • Windows 10 Anniversary Update (version 1607) or later versions
  • Windows Server 2008 R2 SP1 (Full Server or Server Core)
  • Windows Server 2012 SP1 (Full Server or Server Core)
  • Windows Server 2012 R2 (Full Server or Server Core)
  • Windows Server 2016 or later versions (Full Server, Server Core, or Nano Server)

همچنین بایستی نرم افزار Visual C++ Redistributable بصورت دستی نصب گردد. لازم به ذکر است که این مورد در ویندوز ۱۰ و ویندوز سرور ۲۰۱۶ به بعد بصورت خودکار نصب می باشد. با کلیک بر روی لینک زیر می توانید نرم افزار موردنظر را بصورت مستقیم از سایت مایکروسافت دانلود نمایید:

نکته

برای ویندوز ۸٫۱ و قبل از آن یا ویندوز سرور ۲۰۱۲ R2 و قبل از آن:

علاوه بر آپدیت کامل ویندوز مطمئن شوید که بسته KB2999226 ، نصب گردیده باشد. در غیر اینصورت در هنگام اجرای نرم افزار با خطای زیر مواجه می شویم:

The program can't start because api-ms-win-crt-runtime-1-1-0.dll is missing from your computer. Try reinstalling the program to fix this problem.

برای ویندوز ۷ یا ویندوز سرور ۲۰۰۸ R2:

علاوه بر بسته KB2999226 ، مطمئن شوید که بسته KB2533623 نیز نصب گردیده باشد. در صورتی که این آپدیت نصب نشده باشد در زمان اجرای نرم افزار با خطای زیر مواجه می شویم.

The library hostfxr.dll was found, but loading it from C:\\hostfxr.dll failed